Парацетамол від температури дітям дозування Zdravnicya.ru

Головна » ЗДОРОВ'Я ДИТИНИ » Парацетамол від температури дітям дозування
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Парацетамол від температури дітям дозування

Чи можна давати парацетамол в таблетках дітям? Доза при різній дозуванні діючої речовини

Дитяча аптечка - обов'язково повинна бути в кожному домі, де є малюк. Найбільш доступним і поширеним анальгезирующим і жарознижуючим засобом, дозволеним з самого раннього віку, є парацетамол. Це - порятунок і при високій температурі, і при болях різного походження.

У продажу представлений в формі супозиторіїв, солодкого сиропу, суспензії. таблеток. Він швидко всмоктується, починає діяти вже через 30-40 хвилин після вживання, має мінімум протипоказань, призначається діткам, у яких гіпертермія супроводжується судомами.

Перераховані аргументи часто є вирішальними при покупці, проте батьки повинні враховувати наступні нюанси:

  • До 5-річного віку в лікуванні малюків краще використовувати свічки, сиропи, суспензії
  • Чітке дотримання пропорцій дозування потрібно для того, щоб не наражати на ослаблений хворобою організм ризику зайвої інтоксикації.
  • У цьому матеріалі ми детально розберемо, яка дозування при температурі можлива дітям різного віку, як правильно давати. Ця форма лікарського засобу викликає найбільше запитань. Основні:

  • З якого віку дозволяється, дозування
  • Як ділити пігулку на частини
  • Правила прийому
  • Що робити при передозуванні.
  • Їх ми і розглянемо:

    Парацетамол від температури дітям дозування

    Чи можна давати парацетамол в таблетках дітям?

    Пам'ятка батькам: цифри, видавлені на таблетках, позначають вміст діючої речовини - парацетамолу - в міліграмах, іноді в грамах. Вони ж пишуться на блістері.

    Існуючі варіанти: 200 (0,2), 325 (0,325), 500 (0,5). Це полегшує визначення норми в кількості штук.

    Перше, що важливо запам'ятати: ця форма не використовується в лікуванні немовлят взагалі. В інструкції зазначено - з 3 років, педіатри рекомендують з 5.

    Пігулку або частина її краще розтовкти в порошок, розвести теплою рідиною (підсолодженою водою, компотом, чаєм). Бажано робити прив'язку до прийому їжі: ліки давати через годину-дві.

    Експерименти по створенню сумішей розглянутого препарату з Но-шпой, анальгіном і іншими медикаментами строго забороняються.

  • Індивідуальна непереносимість основної речовини
  • Порушення функціонування печінки або нирок
  • Захворювання крові.
  • Парацетамол дітям: дозування в таблетках при температурі

    Парацетамол 200 мг

    Ця дозування найзручніша, оскільки розрахунок ведеться з кратністю 100.

    Регламентована норма з 3 до 6 років - 150-200 мг. Педіатри, не мудруючи, призначають по таблетці. Худеньким малюкам досить і половинки. Допустимий максимум 800 мг / добу (максимум 4 штук).

    Дітлахам постарше (з 6-річного віку) норму збільшують до 1,5-2.

    Якщо жар не спадає, ліки дають повторно. Мінімальний інтервал між прийомом - 4 години.

    Категорично не допускається використовувати розглядається засіб паралельно з іншими препаратами, що містять парацетамол. Якщо ви дали пігулку, а жар не спадає, використовуйте інші - немедикаментозні способи:

  • Провітріть приміщення
  • Відпоювали малюка водичкою
  • Робіть примочки (на лоб, пахви, пахову область).
  • Чи можна натирати дитини горілкою при температурі? Перейти >>

    Парацетамол 325 мг

    Цей варіант призначений для дітей 6-12 років. За раз дається по одній повній пігулці. Ділити і додавати нічого не потрібно. Можна розтовкти в порошок.

    Кратність прийому аналогічна зазначеної вище.

    Мами, які строго дотримуються правил, цікавляться, як точно розрахувати дозу парацетамолу для дітей?

    Відповідь медиків: беріть по 10-15 мг на кожний кілограм маси тіла. Наприклад, для 2 років норма ваги 11,5 кг. Значить, потрібно? 172,5 мг. Відокремити необхідну кількість від таблетки просто неможливо. Зате існують відповідні свічки, що містять 170 мг жарознижуючого речовини.

    Парацетамол від температури дітям дозування

    Дозування 500 мг таблеток

    Таке фасування вважається «дорослої». Підліткам з 12 років разово дається по таблетці.

    Не слід очікувати позитивних результатів відразу після вживання препарату. Температура знижується приблизно через 30 хвилин - годину зазвичай до 37-37,5 °.

    Використання даного лікарського засобу більше 3 днів без дозволу лікаря не допускається.

    Увага, передозування парацетамолом у дітей, як бути в такій ситуації?

    Симптоми тривоги: аритмія, блідість, блювання або сильна нудота, болі в животі. Не виключається гострий напад панкреатиту. Зазвичай ці ознаки помітні майже відразу, але можуть виявлятися і протягом 24 годин після прийому. При сильному отруєнні печінкова недостатність прогресує в крововилив, втрату свідомості. Про дисфункції нирок сигналізує нестерпний біль в попереку, кров у сечі.

    Потрібна термінова госпіталізація.

    Якщо після прийому препарату пройшло не більше години, самостійно можна дати активоване вугілля, але все одно доставити малюка в лікарню.

  • Не можна знижувати жар «найсильнішим» засобом, необхідно використовувати тільки дозволені препарати і у відповідній формі
  • Температуру до 38,5 ° не збивають, організм повинен боротися сам
  • Не ризикуйте здоров'ям малюків, навіть разове збільшення дози загрожує незворотними наслідками.
  • Пізнавальний:

  • Парацетамол від температури дітям дозуванняЧи можна гуляти з дитиною при кашлі і нежиті? Коли можна і не можна & hellip
  • Парацетамол від температури дітям дозування Сироп Нурофен для дітей: докладна інструкція із застосування
  • Парацетамол від температури дітям дозування З якого віку можна давати дитині полуницю, як це робити & hellip
  • Парацетамол від температури дітям дозування Чи можна дітям давати гриби: зі скількох років їх можна їсти, які краще, & hellip
  • Коли температура дитини протягом декількох годин тримається на досить високій позначці, батьки починають шукати безпечні і дієві засоби, щоб її збити. Сьогодні йде активна дискусія, чи можна дітям давати парацетамол і чи не шкідливо це для їхнього здоров'я. І перш за все відповідь на це питання, хто сумнівається і переживають батьків повинен дати лікар, який спостерігає дитину в хвороби. Друга інстанція, до якої вони повинні звернутися, - це інструкція до препарату.

    У будь-якому випадку батьки, перш ніж збивати дитині температуру парацетамолом, повинні знати напевно, яке дію лікарський препарат надасть на маленький організм і які дозування допускаються в тому чи іншому віці. Парацетамол на сьогоднішній день випускається в самих різних формах, кожна з яких відрізняється кількістю діючої речовини, але всі вони об'ёдінени єдиним фармакологічною дією.

    Парацетамол від температури дітям дозування

    Показання до застосування

    Існують певні показання для використання парацетамолу в якості лікарського засобу для дітей, і їх потрібно дотримуватися в обов'язковому порядку. Необхідність його вживання дитиною може бути обумовлена:

  • Високою температурою (понад 38,0 ° C до п'яти років, після цього віку - вище 38,5 ° C), яка не спадає протягом 4-5 годин
  • Больовими синдромами різного походження: якщо дитина в рамках захворювання скаржиться на головний, зубний або м'язовий біль різного ступеня інтенсивності - від легкої до важкої
  • Гіпертермією на тлі запальних та інфекційних хвороб.
  • Так що дітям можна давати парацетамол і препарати, що містять його, як жарознижуючий і болезаспокійливий засіб.

    Вони особливо ефективні при ГРВІ, ГРЗ, грипі, вітряній віспі, кору, краснухи та інших дитячих інфекційних захворюваннях. Вони допомагають при хворобливому прорізуванні зубів, після різного роду травм і опіків.

    Перевага парацетамолу в тому, що це одне з тих небагатьох ліків, які приходять на допомогу батькам практично відразу ж після народження малюка. Однак поряд з цим потрібно розуміти: парацетамол - не лікує, він лише усуває симптоми на якийсь певний час, після якого і біль, і температура повернуться. Тому даний засіб є лише «швидкою допомогою», яка передбачає подальше лікування дитини повноцінним курсом терапії, призначеним лікарем.

    Протипоказання до лікування дітей парацетамолом

    У порівнянні з іншими лікарськими препаратами парацетамол для дітей має мінімум протипоказань:

  • Індивідуальна непереносимість основної діючої речовини
  • Період новонародженості і ранній грудної вік: більшість педіатрів застерігають батьків давати дітям парацетамолосодержащіе препарати малюкам до трьох місяців
  • Захворювання печінки
  • Ниркова недостатність
  • Свічки можна використовувати при будь-яких патологіях і захворюваннях прямої кишки і шлунку.
  • Крім протипоказань, вказаних в кожній інструкції до даного препарату, грамотні батьки повинні знати думку більшості педіатрів різних країн. Численні лабораторні дослідження показують, що побічно, при частому використанні і недотриманні дозувань парацетамол не просто шкідливий для дитини, а й може бути небезпечним для його життя.

    Було з'ясовано, що дітки, яким у віці 1-3 років постійно знижували температуру парацетамолосодержащімі речовинами, вже до 6-7 років стають заручниками таких захворювань, як астми, екземи, алергії.

    Природно, якщо скористатися парацетамолом пару раз на рік для полегшення стану хворої дитини, щоб виконувати всі рекомендації і дозування, це навряд чи призведе до серйозних порушень в роботі маленького організму. Але якщо цей препарат стає єдиним порятунком в момент хвороби дитини, батькам варто задуматися про шкоду його частого використання.

    Форми парацетамолу для дітей

    Сучасна фармакологія пропонує парацетамол в різних формах - таблетки, капсули, суспензія, сироп, свічки. Розрізняються вони кількістю діючої речовини в своєму складі, тому і їх дозування для лікування дітей відрізняються один від одного. Перш ніж вирушати в аптеку, батьки повинні знати, який парацетамол можна давати дітям.

    Найбільш краща форма для лікування малюка. Це жовтувата, солодка рідина з трохи гіркуватим, досить терпким смаком і фруктовим ароматом. Вміст діючої речовини там не велика (24 мг / 1 мл сиропу). У списку допоміжних речовин - всім відомі, досить необразливі для здоров'я малюка цукор, пропіленгліколь, лимонна кислота, рибофлавін, ароматизатори, етиловий спирт, сорбіт, вода, бензоат натрію. Флакони можуть бути різними - 50 мл, 100 мл.

    Парацетамол у вигляді дитячої суспензії поряд з іншими формами цього препарату найбільш безпечний. Його рекомендується застосовувати в перші дні життя малюка, починаючи з 2-3 місяців. Він не містить в своєму складі цукор. Негативний вплив на здоров'я дитини суспензія може надати лише як алерген при індивідуальній непереносимості активної речовини. Пляшки можуть бути по 50 і 100 мл, в кожній упаковці є мірна ложечка, що допомагає завжди тримати під контролем вживану дитиною дозування.

    Свічки можуть містити різну кількість парацетамолу в своєму складі, тому можна придбати супозиторії по 1.0, 0.5, 0.125, 0.25 гр. Їх можна використовувати для зниження температури малюків від трьох місяців. Дітям парацетамол в свічках рекомендується застосовувати перед сном: діють вони повільно (істотне зниження температури дитина зможе відчути тільки хвилин через 50), але довго.

    Сироп і суспензія парацетамолу - досить дорогі препарати в порівнянні з таблетками. Та й що робити, якщо лихоманка у малюка почалася вночі, а в аптечці є тільки така форма цього жарознижуючий засіб? Дитячий парацетамол в таблетках можна давати дітям, починаючи з двох років, але при цьому пам'ятати, що інші лікарські форми краще. Таблетки рекомендується розтовкти і змішати з трохи підсолодженою водою.

    Батькам також варто знати і про те, що в аптеках практично всі жарознижуючі засоби для дітей містять парацетамол, і всі особливості застосування цих ліків для дітей стосуються і їх теж.

    Основне питання застосування парацетамолу для дітей - дозування, які будуть безпечні для дитячого здоров'я і не викличуть важких наслідків і побічних ефектів.

    Дозування

    Існує таблиця, складена на основі інструкцій більшості парацетамолосодержащіх препаратів, де вказується дозування парацетамолу для дітей різної маси тіла. У ній запропоновані різні лікарські форми парацетамолу. Дозування препарату розрахована так, що на один кілограм ваги має припадати не більше 12 мг парацетамолу.

    Сироп, суспензія. Парацетамол, Панадол, Калпол

    Свічки. Цефекон Д, Панадол дитячий, Еффералган

    Дві свічки Цефеконапо 250 мг

    Одна таблетка 50 мг

    Якщо дотримуватися цієї таблиці, з передозуванням парацетамолу для дитини проблем виникнути не повинно. Крім того, грамотні батьки повинні знати, що парацетамолосодержащіе препарати можна давати дітям з перервою в 3-4 години і не частіше трьох разів за день (чотирьох разів на добу). Недотримання такої циклічності може привести також до передозування, яка буде супроводжуватися різким зблідненням шкірних покривів малюка, блювотою, сильним запамороченням. При перших же симптомах необхідно якомога швидше звернутися до лікаря, щоб уникнути серйозних наслідків.

    Робимо висновки

    Батьки, які сумніваються, чи можна давати дитині парацетамол при підвищенні температури, повинні:

  • Проконсультуватися з цього приводу з лікарем.
  • Знати, яку лікарську форму парацетамолу вибрати.
  • Точно дотримуватися зазначені в наведеній вище таблиці або інструкції до ліків дозування відповідно до віку дитини або його масою тіла.
  • Вдаватися до такого способу зниження температури якомога рідше.
  • Навігація по публікаціям

    Додати коментар Скасувати відповідь

    Парацетамол дітям

    Парацетамол від температури дітям дозування

    Гарячий лоб, жар, запалений погляд, слабкість і відсутність апетиту - мама відразу визначить у улюбленого чада температуру. І якщо градусник покаже вище 38,5 ° С, її необхідно збити. Найчастіше дорослі в такій ситуації звертаються до парацетамолу - найпопулярнішому засобу для зниження жару. Але чи можна давати парацетамол дітям? Адже до вибору ліків для малюків потрібно підходити з особливою ретельністю, щоб не нашкодити їх крихкому здоров'ю.

    Парацетамол дитині - так чи ні?

    Серед педіатрів існує суперечлива думка з приводу дозволу парацетамолу для дітей. Довгий час цей препарат вважався абсолютно безпечним. Однак останні дослідження виявили, що парацетамол має побічні ефекти. При його прийомі в першу чергу страждає дитяча печінку. Використання ліки для зниження температури у дітей до двох років іноді призводить до легкій формі астми. У деяких випадках передозування парацетамолом може привести до смертельного результату.

    Незважаючи на це лікарський препарат рекомендується ВООЗ як найприйнятніший для зниження температури у дітей. Парацетамол є жарознижуючим і болезаспокійливу засобом, тобто його дія заснована на усуненні симптомів захворювання. І для дітей, схильних до до судом через температуру, прийняття парацетамолу просто необхідно. Також це засіб вважається найбільш ефективним у зниженні спека, воно діє дуже швидко.

    Як давати дітям парацетамол?

    Якщо ви все-таки вирішили дати своїй дитині парацетамол, врахуйте:

  • Збивається температура, наближена до поділу 39 ° С. Справа в тому, що температура допомагає організму боротися із захворюванням. Знижуючи жар, ви відстрочувати одужання. Це правило не поширюється на немовлят: давати жарознижуюче слід вже при температурі 38 ° С.
  • Не слід застосовувати препарат більше трьох діб. Якщо температура не падає, зверніться до лікаря - можлива бактеріальна інфекція.
  • Чи не застосовуйте парацетамол в перші 2 місяці життя маляти.
  • Не давайте жарознижуючий з метою профілактики, знеболювання або при відсутності температури.
  • Препарат випускається у формі таблеток, свічок, сиропу і суспензії. Найчастіше застосовують свічки парацетамол для дітей грудного віку. Вони дозволені з 3-х місячного віку. Свічки використовують після спорожнення кишечника. Інша форма парацетамолу для дітей - сироп - дозволений з 6 місяців. Необхідна кількість можна розбавити з водою або чаєм. Що стосується парацетамолу для дітей в таблетках, то його зазвичай не призначають до шестирічного віку. Таблетку необхідно подрібнити і змішати з невеликою кількістю води. Існуюча форма парацетамолу для дітей - суспензія - має приємний смак і дозволений з 3 місяців, але в деяких випадках педіатр може прописати і з 1 місяця.

    Скільки давати парацетамолу дитині?

    Доза парацетамолу для дітей залежить від віку і маси. На один прийом дається близько 10-15 мг речовини на 1 кг ваги дитини у віці від 2 місяців до 15 років. Добова доза парацетамолу для дітей зазвичай не перевищує 60 мг на кожний кілограм ваги. Препарат починає діяти через 30 хвилин після прийому, в окремих випадках через годину. Знижувати температуру парацетамолом необхідно не частіше 4 разів на добу кожні 6 годин. Прийом ліки з меншим інтервалом може привести до передозування. Парацетамол від температури дітям дозуванняУважно стежте за станом дитини після прийому жарознижуючого. Якщо малюк покриється потом, сполотніє або у нього почнеться блювота, негайно викликайте швидку допомогу. Швидше за все, це передозування. При появі алергії на парацетамол у дітей ці ліки слід замінити препаратами з ібупрофеном. Це жарознижувальну протипоказано при захворюваннях печінки, нирок, крові, цукровому діабеті.

    Зниження температури дорослим парацетамолом дітям неприйнятно - розрахувати необхідну дозу і відколоти від таблетки досить складно, помилка чревата передозуванням. Але в екстремальних ситуаціях слід порадитися з лікарем по телефону.

    Людство використовує парацетамол вже 120 років - препарат застосовується з 1893 р і вважається одним з найбільш безпечних НПЗЗ.

    Парацетамол має дуже низьку протизапальну активність, оскільки практично не впливає на ЦОГ, яка виробляється в периферичних органах і тканинах. Завдяки цьому препарат позбавлений побічних ефектів, властивих більшості НПЗП - не дратує слизову оболонку шлунка і не викликає порушень водно-мінерального обміну.

    У той же час парацетамол впливає на ЦОГ, яка виробляється в головному мозку - саме з цим пов'язують його активність як жарознижуючий і знеболюючий засіб.

    Парацетамол прекрасно всмоктується з шлунково-кишкового тракту [1]. тому застосовуються головним чином лікарські форми, призначені для перорального і ректального введення (але форми для парентерального введення також існують і випускаються). Максимальна концентрація препарату в крові досягається вже через 30 хвилин після прийому всередину, і дія ліків триває 3-4 години.

    Важлива інформація про парацетамолу:

  • Парацетамол - ліки просто унікальне за своєю безпеки: навіть ненавмисне перевищення рекомендованих доз в 3-4 рази в більшості випадків не призводить ні до чого небезпечного. Однак свідомо проводити подібні експерименти неприпустимо
  • Застосування парацетамолу може супроводжуватися алергійними реакціями і побічними явищами з боку печінки (найчастіше), нирок, органів кровотворення
  • Побічні явища - рідкість, але їх ймовірність найтіснішим чином пов'язана з дозами і тривалістю застосування ліків. Саме тому настійно рекомендується не перевищувати допустимі дози і тривалість прийому
  • Разова доза парацетамолу, що перевищує 140 мг / кг, в більшості випадків призводить до дуже важкого (нерідко смертельного) ураження печінки
  • Оптимальна разова доза становить 10-15 мг на 1 кг ваги дитини. Т. е. Дитині, який важить 10 кг, можна дати 100-150 мг парацетамолу за один раз. Повторити прийом препарату можна не раніше, ніж через 4 години, кількість таких повторів - не більш 4-5 разів на добу, але в будь-якому випадку добова доза парацетамолу не повинна перевищувати 60 мг / кг (згідно клінічного звіту Американської Академії Педіатрії "Fever and Antipyretic Use in Children "від 28 лютого 2011 року максимальна добова доза парацетамолу може бути збільшена до 90мг / кг)
  • Навіть невелика кількість алкоголю різко збільшує ймовірність побічних ефектів з боку печінки і підшлункової залози. Ця ймовірність багаторазово зростає при незначному передозуванні препарату. Ризик побічних ефектів збільшують і деякі лікарські засоби, що приймаються разом з парацетамолом - наприклад, антибіотик рифампіцин, НПЗЗ бутадион, барбітурати та ін.
  • Розрахунок необхідної кількості препарату вдається здійснити далеко не всім батькам [2]. в той же час все призначені саме для дітей лікарські форми парацетамолу містять досить докладні інструкції. Інструкції, як правило, описують не складно-незрозумілі мг і кг, а такі цілком доступні поняття, як вік і кількість ложок ліки. Проте звертаємо увагу на той факт, що при розрахунку оптимальної дози пріоритетну увагу приділяється саме вазі дитини, а не її віку
  • Максимально допустима тривалість застосування:
  • Дітям до 6 років - 3 дні
  • Дітям старше 6 років - 5 днів
  • Парацетамол випускається сотнями фірм під сотнями найрізноманітніших найменувань і в десятках лікарських форм. Різниця в ціні - нерідко десятикратна. Ефективність же препарату визначається, перш за все, дозою, а не формою випуску, красою упаковки і фірмової назви товару
  • Парацетамол, який використовується в свічках (ректальних супозиторіях), проявляє свій ефект повільніше в порівнянні з прийнятим всередину. Але ефект цей триваліший
  • Якщо погано (висока температура) саме зараз і треба отримати швидкий ефект - оптимально використовувати рідкі лікарські форми (сиропи, краплі, розчини, розчинні порошки) бажано нагріти препарат до температури тіла - це створить умови для максимально швидкого всмоктування препарату зі шлунка в кров
  • Якщо підвищення температури тіла помірне, але хочеться спокійно проспати ніч, то свічка з парацетамолом перед сном - оптимальний варіант. При ректальному введенні всмоктування парацетамолу таке активне і повне, як при прийомі всередину, тому при використанні свічок разова доза становить, як правило, не 10-15, а 20-25 мг / кг. Ще раз фіксую увагу: чим вище температура тіла, тим повільніше всмоктування парацетамолу з прямої кишки
  • Прийом парацетамолу у вигляді сиропів, крапель, суспензій, солодких жувальних таблеток набув широкого поширення. У той же час, використання вищезазначених лікарських форм призводить до того, що, крім необхідного препарату, дитина отримує цілий набір підсолоджувачів, ароматизаторів, смакових добавок. Реальне практичне наслідок - алергічні реакції при цьому алергія на так звані «інші інгредієнти» спостерігається багаторазово частіше, ніж непереносимість конкретного і необхідного в даний момент фармакологічного речовини. Т. е. Алергія або індивідуальна непереносимість парацетамолу зустрічаються виключно рідко, але сказати те ж саме про сиропі парацетамолу, незалежно від фірми-виробника і, відповідно, комерційної назви, не ризикне жоден практикуючий педіатр
  • Для дітей, які не зазнають проблем з прийомом ліків (приголосних ковтати і мають можливість проковтнути), таблетовані форми парацетамолу оптимальні: мінімальна ціна, відсутність ризику алергії на додаткові інгредієнти, прогнозоване швидке настання терапевтичного ефекту. Наявні в аптечній мережі таблетки парацетамолу по 200, 325 і 500 мг дозволяють здійснити вибір дози для дітей, починаючи з 4-5-річного віку
  • Свічки з парацетамолом - ідеальна лікарська форма для дітей першого півріччя життя і для дітей зі схильністю до алергічних реакцій. У домашніх умовах застосування свічок не має альтернативи, коли не виходить прийняти парацетамол через рот (блювота, «не хочу», горло болить)
  • При наявності відповідних показань і під наглядом лікаря допустимо застосування парацетамолу при вагітності і годуванні груддю. В молоко проникає менше 1% дози, прийнятої матір'ю, в той же час питання про те, чи слід при цьому переривати грудне вигодовування, залишається відкритим і в кожному конкретному випадку вирішується індивідуально, з урахуванням віку і стану здоров'я дитини
  • Зверніть увагу! Ефективність парацетамолу висока саме при вірусних інфекціях. Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) є найбільш поширеним приводом до використання жарознижуючих засобів. У парацетамолу, як ми вже знаємо, практично відсутня протизапальну дію, тому при бактеріальних інфекціях, при виникненні ускладнень все тих же ГРВІ парацетамол допомагає ненадовго або взагалі не допомагає. Загалом, ні при одній серйозній інфекції домогтися з його допомогою істотного зниження температури тіла не вдається. Саме тому парацетамол завжди повинен бути в будинку, бо дає змогу батькам правильно оцінити серйозність хвороби. якщо після його прийому температура тіла швидко знизилася, значить, з високим ступенем ймовірності можна зробити висновок, що нічого страшного (страшнішого, ніж ГРВІ) у дитини немає. А ось якщо ефект від прийому парацетамолу відсутня - тут вже саме час поквапитися і не відкладати в довгий ящик звернення до лікаря.
  • Нижче ви бачите таблицю, і таких таблиць в нашому довіднику буде дуже і дуже багато.

  • Перший рядок - міжнародна непатентована або загальновживана назва російською мовою (хто забув, про що йде мова, перечитує 1.4.)
  • Другий рядок - міжнародна непатентована назва (МНН) активної речовини або його інше загальноприйнята назва латинською мовою
  • Всі інші рядки - торгові назви та лікарські форми, наявні саме під цією назвою.
  • Адол, таблетки, каплети, сироп, суспензія для прийому всередину, супозиторії

    Акамол-Тева, таблетки, сироп, супозиторії ректальні

    Альдолор, каплети, сироп, краплі оральні

    Амінадол, таблетки жувальні, еліксир, краплі оральні

    Ацетомай, таблетки жувальні, сироп, краплі оральні

    Бартел драгз Знеболюючий засіб Апап, таблетки, краплі для дітей, еліксир

    Береш Фебрілін, таблетки

    Гриппостад гарячий напій, порошок для приготування розчину для прийому всередину

    Дайнафед, таблетки, таблетки жувальні

    Далерон, таблетки, суспензія для прийому всередину

    Дафалган, капсули, супозиторії ректальні

    Дитячий панадол, суспензія для прийому всередину, супозиторії

    Дитячий Тайленол, таблетки жувальні, сироп

    Доломол, таблетки, супозиторії ректальні

    Інфулган, розчин для інфузій

    Іфімол, сироп, розчин для інфузій

    Калпол, суспензія для прийому всередину

    Ксумапар, гранули для приготування суспензії для прийому всередину

    Мексален, таблетки, сироп, супозиторії ректальні

    Мілістан дитячий, таблетки жувальні, сироп

    Напа, таблетки, сироп

    Памол, таблетки, таблетки шипучі, розчин оральний, свічки

    Панадол, таблетки, таблетки розчинні, капсули, сироп, порошок розчинний, супозиторії ректальні

    Паралія, таблетки, суспензія оральна

    Парамакс, супозиторії ректальні

    Парацета, сироп, краплі для прийому всередину

    Парацетамол, таблетки, таблетки шипучі, капсули, сироп, суспензія, супозиторії ректальні

    Пасемол, таблетки, розчин для ін'єкцій

    Пацімол, таблетки, сироп, розчин для ін'єкцій

    Перфалган, розчин для інфузій

    Піарон, таблетки. суспензія для прийому всередину

    Піранол, таблетки, еліксир

    Пірімол, таблетки, сироп, супозиторії ректальні

    Проходол дитячий, суспензія для прийому всередину

    РАПІДОЛ, таблетки, діспергіруемие в порожнині рота, таблетки пролонгованої дії, розчин ректальний

    Сіфенол, таблетки жувальні

    Супозиторії ректальні з парацетамолом

    Тайленол для немовлят, суспензія-краплі для прийому всередину

    Тайленол, таблетки, таблетки жувальні, каплети, еліксир, краплі оральні

    Фебріцет, таблетки, сироп

    Флютабс, таблетки шипучі

    Цефекон Д, супозиторії ректальні

    Еффералган, таблетки, таблетки шипучі, порошок шипучий для приготування розчину для прийому всередину, розчин для прийому всередину, сироп, капсули, супозиторії ректальні

    Перелік торгових найменувань цілком може бути неповним, деякі назви можуть бути невідомі працівникам найближчої аптеки, але хоч що-небудь з перерахованого ви напевно зможете знайти.

    Вибирати, якому засобу віддати перевагу, будете саме ви, батьки, разом з вашим лікарем.

    В силу важливості питання дозвольте ще раз відзначити, що автор довідника жодним чином не лікує ваше дитя, не радить і не призначає ліки. Він всього лише надає розсудливим і допитливим батькам інформацію.

    Ваш лікар, на відміну від автора, по-перше, знає, які ліки є в найближчій аптеці, по-друге, має досвід практичного застосування конкретного лікарського засобу в певній лікарській формі і, по-третє, напевно може оцінити добробут вашої родини і вашу можливість вибирати. Матеріальні моменти не можна недооцінювати, оскільки препарати з однаковим МНН, але під різними торговими назвами, можуть мати вартість, що відрізняється в рази.

    Хімічна фармакологічна класифікація відносить парацетамол в групу так званих похідних параамінофенолу. До цієї ж групи належить фенацетин - ліки дуже близьке до парацетамолу за хімічними та фармакологічними властивостями. Фенацетин був синтезований одночасно з парацетамолом і протягом декількох десятків років активно використовувався головним чином як знеболюючий засіб. У 1949 р з'ясувалося, що парацетамол є активним метаболітом фенацетину, і саме з цього часу частота застосування парацетамолу багаторазово збільшилася, а фенацетину, відповідно, багаторазово зменшилася.

    З'ясувалося також, що застосування фенацетину може супроводжуватися важким токсичним ураженням нирок. Як наслідок, у багатьох країнах використання фенацетина припинено, оскільки ніяких переваг перед парацетамолом він не має, але ризик побічних ефектів однозначно вище.

    [1] Є дослідження, які свідчать про те, що у вегетаріанців всмоктування парацетамолу з шлунково-кишкового тракту помітно погіршується.

    [2] Докладні рекомендації про те, як правильно розрахувати необхідну дозу ліків, дані в окремому параграфі - см. 3.5.

    Опубліковано 04/09/2012 17:00


    Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

    Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

    Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

    Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

    Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...